Ushqimet që ju disponojnë

Dietologia Zoe Bingley-Pullin ju sugjeron disa ushqime për ngritjen e humorit që, fatmirësisht, shumë prej tyre i keni në frigoriferin tuaj. Avokado është një nga pesë ushqimet që dietologia Zoe sugjeron. Ky super ushqim është i pasur me tirozinë,  që ndihmon trupin të prodhojë dopaminë – e njohur si qendra e kënaqësisë në tru. Rritja e …

Ndiheni të fryrë? Ja cili mund të jetë shkaku i vërtetë dhe receta që do të lehtësojë barkun tuaj!

Ka njerëz që ndihen të fryrë gjatë gjithë kohës, që do të thotë se diçka po shqetëson sistemin e tyre të tretjes. Sipas mjekëve ,fryrja është rezultat i gazrave të bllokuara në stomak që lidhet me mënyrën se si dhe cfare hani.Njerëzit zakonisht nuk shqetësohen shumë kur stomaku i tyre është i fryrë, edhe nëse …